• Rada školy pri Gymnáziu v Nových Zámkoch, M. R. Štefánika 16

Systém samosprávnych orgánov v školstve je definovaný aj radou školy. Na našom gymnáziu vnímame nielen jej postavenie, ale predovšetkým poslanie. Presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických i nepedagogických zamestnancov v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa k činnosti školy ako takej.

Rada školy sa skladá z 11 členov, ktorí sú do rady zvolení v súlade so zákonom č.596/2003 o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Členmi rady školy sú 2 zvolení zástupcovia pedagogických zamestnancov, 1 zvolený zástupca ostatných (nepedagogických) zamestnancov, 3 zvolení zástupcovia rodičov, 4 delegovaní zástupcovia zriaďovateľa, 1 zvolený zástupca žiakov (zvyčajne predseda žiackej školskej rady). Spoločné zasadnutia rady školy s vedením školy sa uskutočňuje podľa plánu vypracovaného a schváleného Radou školy pri Gymnáziu v Nových Zámkoch, M. R. Štefánika 16. Neoddeliteľnou súčasťou rady je jej štatút, v zmysle ktorého zasadá, navrhuje, odporúča, berie ma vedomie či schvaľuje.

Medzi najdôležitejšie činnosti rady školy patria:

• schvaľovanie plánu výkonov na nasledujúci školský rok,
        • schvaľovanie Správy o výchove a vzdelávaní, výsledkoch a podmienkach za príslušný školský rok,
        • prerokovávanie školského vzdelávacieho programu školy, kritérií na prijatie žiakov,
        • hospodárenie školy,
        • informácie súvisiace s výchovno-vyučovacím procesom,
        • voľba riaditeľa školy,
        • i mnohé ďalšie.

Hlavnou úlohou rady školy je pomáhať škole, aby prekonávala problémy, ktoré sa v priebehu školského roka vyskytnú, podporila a iniciovala návrhy a riešenia jej napredovania v súlade s požiadavkami na vzdelávanie v 21. storočí.

Členovia v abecednom poradí:

PaedDr. Iveta Ježová - zvolená za pedagogických zamestnancov, zapisovateľ

JUDr. Gabriel Katona, PhD. - zvolený za rodičov, tajomník RŠ

PaedDr. Katarína Mazanová - zvolená za pedagogických zamestnancov, predseda RŠ

Ing. Viera Simičová, DiS. - zvolená za nepedagogických zamestnancov

Ing. Norbert Széll, MBA - zvolený za rodičov

JUDr. Martin Šutka - zvolený za rodičov

Samuel Laho - predseda žiackej školskej rady, zvolený za žiakov školy

Delegáti kraja - NSK:

Ing. Karol Borik, MBA

PhDr. Mgr. art. Otokar Klein, ArtD.

MUDr. Martin Starzyk, PhD., MBA

MVDr. Juraj Šimunek