• Výsledky žiakov v súťažiach a olympiádach - školský rok 2022/2023

• Mesto Nové Zámky ocenilo úspešných reprezentantov za rok 2022

Dňa 7. júna 2023 sa v priestoroch Domu kultúry na Hlavnom námestí uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení úspešným reprezentantom škôl za rok 2022.
          K úspešným reprezentantom sa zaradili aj študenti nášho gymnázia. Odovzdávanie prebiehalo v príjemnej atmosfére.
          Všetkým oceneným študentom srdečne blahoželáme a želáme im veľa úspechov v študijnom i osobnom živote.
          Vďaka patrí aj našim pedagógom, ktorí ocenených študentov pripravovali.

Zuzana Kečkéšová je víťazkou celoštátneho kola Finančnej olympiády a krajského kola Ekonomickej olympiády. Zuzana študuje na Vysokej škole ekonomickej v Prahe, odbor Ekonómia na Národohospodárskej fakulte. Vo svojom voľnom čase sa venuje tancu. Spolu s jej tanečnou skupinou sa stali vicemajsterkami Slovenska v plesových choreografiách za rok 2021.
          Pripravovala: Miriam Krásna

Adam Kovalčík vyhral krajské kolo Chemickej olympiády v kategórii C. Je to aj úspešný reprezentant v jazykových olympiádach a v Geografickej olympiáde
          Pripravovala: Ing. Adriana Imreová

Tamara Mrázová obsadila 1. miesto na krajskom kole v prednese poézie vlastnej tvorby v anglickom jazyku – súťaž Jazykový kvet. Tamara sa sama učí cudzie jazyky, číta knihy a venuje sa aj športu - volejbalu, bedmintonu a behu.
          Pripravovala: PaedDr. Hana Grófová

Bodo Noah Schulz bol druhý v krajskom kole Olympiády ľudských práv a piaty v celoštátnom kole tejto olympiády. 2. miesto obsadil v písaní úvahy v anglickom jazyku na tému: „Ako môže uplatňovanie ľudských práv v rámci online aktivít zabezpečiť, aby boli online platformy prístupné pre každého človeka a zároveň zastaviť šírenie online dezinformácií a obťažovania?“ od Informačnej služby OSN Viedeň/ UNIS Vienna.
          So svojimi priateľmi rád hrá šach. Jeho snom je pracovať ako letecký technik, v tomto školskom roku maturuje a rád by študoval na fakulte strojného inžinierstva na Vysokého učení technického v Brne.
          Pripravovala: Miriam Krásna

Jakub Šeben je víťazom krajského kola Biologickej olympiády – kategórie B, zúčastnil sa aj na celoštátnom kole tejto olympiády, ako aj na krajskom kole chemickej olympiády.
          Pripravovala: PaedDr. Iveta Ježová

Barbara Varová obsadila 1. miesto v krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka. Barbara je aj úspešná reprezentantka školy, mesta, kraja v olympiádach v cudzích jazykoch a v dejepise.
          Pripravoval: Juraj Sedláček

Ferenc Zahorcsek získal 1. miesto v krajskom kole súťaže „Čo vieš o hviezdach“ a je úspešný riešiteľ matematickej olympiády.

Oceneným reprezentantom gymnázia je aj kolektív

OH MY ME (Kristína Fujasová, Kaya Furmánková, Diana Krásna, Emma Pisarčíková, Ema Starzyková) dievčatá obsadili 2. miesto v celoštátnom kole a 1. miesto v krajskom kole v súťaži Jazykový kvet vo vlastnej tvorbe drámy v anglickom jazyku.
          Pripravovala: PaedDr. Hana Grófová

fotoalbum

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oceňovanie najúspešnejších žiakov Nitrianskeho samosprávneho kraja za školský rok 2022/2023

Dňa 13. júna 2023 boli v Koncertnej sále Župného domu v Nitre ocenení najúspešnejší žiaci stredných škôl kraja, ktorí reprezentovali svoje školy, mesto a kraj na celoslovenských a medzinárodných súťažiach. Za mimoriadne výsledky im boli udelené ceny v odborných, športových a umeleckých súťažiach, ako aj v olympiádach a SOČ.

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Branislav Becík, PhD. za mimoriadne úspechy ocenil dvoch našich žiakov – Kristínu Bakovú zo septimy a a Adama Kovalčíka z 2. C.

Cenu získali za tieto výsledky:

Kristína Baková

1. miesto - Celoštátne kolo Finančnej olympiády. V školskom roku 2022/2023 sa súťaže zúčastnilo takmer 8 000 študentov stredných škôl z celého Slovenska. Finančná olympiáda je vedomostná súťaž z oblasti financií a finančnej gramotnosti. Súťaž pozostáva z troch kôl a do finále, celoštátneho kola, postupuje 20 najlepších študentov z celého Slovenska.

Kristína sa každoročne zúčastňuje rôznych ekonomických súťaží. V minulom školskom roku sa zapojila do Ekonomickej i Finančnej olympiády. V školskom roku 2022/23 sa zapojila do Ekonomickej olympiády, kde sa v krajskom kole umiestnila na 6. mieste a do Finančnej olympiády, v ktorej postúpila do celoslovenského kola a stala sa víťazkou.

Vo voľnom čase sa venuje štúdiu ekonómie a financií, programovaniu v jazykoch Python a C. Je lektorkou programovania.

Adam Kovalčík

1. miesto - 45. ročník celoštátnej prehliadky SOČ

odbor : 03 chémia, potravinárstvo

Názov práce: Využitie hemisyntetických derivátov furfuralu v parfumérii a ich industriálna ekologická výroba

Adam je všestranne rozhľadený, dosahuje výborné študijné výsledky vo všetkých predmetoch. Zúčastňuje sa predmetových olympiád z anglického jazyka - 3. miesto krajské kolo a chémie, kde je úspešným riešiteľom a na KK CHO v kategórii B sa umiestnil na 1. mieste.

Je veselej povahy, veľmi komunikatívny, v kolektíve obľúbený a pomáha spolužiakom dosahovať lepšie študijné výsledky.

Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy a želáme im veľa úspechov v ďalšom štúdiu.