• Národná súťaž HIV/AIDS prevencie

• Pri príležitosti Svetového dňa boja proti HIV/AIDS sa v piatok 1. decembra v Bratislave uskutočnila národná súťaž HIV/AIDS prevencie. Do súťaže sa prihlásilo 15 tímov z celého Slovenska. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení Lucia Ninisová, Lukáš Marek z 1. A, Chiara Salgóová z 2. B a koordinátorka Danica Verébová z 2. B, ktoré získalo krásne 3. miesto. Gratulujeme a ďakujeme aj členom Skupiny Mládeže SČK, ktorí sa zúčastnili Sviečkových pochodov v Nových Zámkoch a Bratislave.

• NÁBOJ JUNIOR

• Tešíme sa z 1. miesta v súťaži NÁBOJ JUNIOR!!!

24. novembra 2017 sa v Šuranoch uskutočnila medzinárodná matematicko-fyzikálna súťaž štvorčlenných tímov: NÁBOJ JUNIOR.  Náš kvarťanský tím v zložení: Daniel Baňár, Manuel Haulík, Lucia Magulová a Teodor Reménység  oblastnú súťaž s prehľadom vyhral  a vybojoval pre našu školu 1. miesto. V celoslovenskom meradle obsadil náš tím z 385 súťažiacich tímov výborné 7. miesto a v medzinárodnom hodnotení skončil na vynikajúcom 21. mieste zo 686 tímov z Poľska, Slovenska a Českej republiky. Náš druhý, mladší  tím, ktorí tvorili terciáni Lucia Oroszová, Bodo Noah Schulz, Lea Černá a  kvarťanka Sofia Tóthová, obsadil v oblastnom kole 7. miesto. Súťažiacim blahoželáme k výborným výsledkom a tešíme sa na ich ďalšie úspechy.

Fotky sú tu.

• Naši študenti úspešní v súťaži Mladý prekladateľ

• Dňa 10. novembra sa v Nitre konalo vyhodnotenie 5. ročníka súťaže v preklade umeleckých textov a titulkov Mladý prekladateľ, ktorú organizuje pre stredoškolákov Katedra translatológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

• ...taká normálna hodina Informatiky

• Robotika, programovanie aplikácií. Práca na projekte realizovaná v skupinách s praktickou prezentáciou výsledku vlastnej práce. Projektové vyučovanie, skupinové a zážitkové vyučovanie... Aj takto by sme mohli popísať atmosféru na hodinách Informatiky. Ale to by sme iba použili umelé pojmy na opis normálnej činnosti našich šikovných detí na vyučovacích hodinách.